środa, 2 marca 2011

...i tak minął rok

Tak, tak, to już rok. Zajrzałam do swojego pierwszego posta i się uśmiechnełam. Moja hiszpańska przygoda przeszła moje najśmielsze oczekiwania, nie dość, że mój pobyt tu się wydłużył to jeszcze znalazłam miłość. Zmiany są dobre i nie należy się ich bać.

Sylwester był rozczarowujący. Spodziewałam się hucznej, ulicznej imprezy jakich tu masa, ale nie wiedzieć czemu akurat w Sylwestra za dużo się nie działo, ludzie się pochowali, więc o północy popiliśmy cavą 12 winogron i wróciliśmy do domu całkiem rozczarowani :)
Ten zwyczaj z winogronami to taki highlight wieczoru dla mnie był. Z każdym uderzeniem zegara o północy należy zjeść 1 winogrono, uderzenia następują szybko po sobie więc pod koniec ma się w buzi prawie kiść :)
W styczniu wyprowadziliśmy się z wiejskiego domu do miasta i jestem zachwycona, że mogę się poruszać na piechotę, że jestem wśród ludzi i że wszędzie mamy blisko. Kupiliśmy wózek na zakupy i w czwartki rano pomykam na pobliski targ po świeże warzywa (fasolka szparagowa o boskim smaku fasolki szparagowej jak za dawnych czasów!). Sobotni spacer do centrum na kolację to niemała dla nas radość, rzecz banalna ale po miesiącach życia na końcu świata to duża frajda. Tego wiejskiego rozdziału oczywiście nie przekreślam, lato było cudowne, ponieważ sąsiadów można było podglądać tylko za pomocą teleskopu oznaczało, że czuliśmy się wolni i niczym nieskrępowani. Nocne pływanie na wodnych fotelikach w basenie gapiąc się na gwieździste niebo z kieliszkiem cavy w ręku nie zapomnę nigdy :)

Wiosenna Altea

I na koniec zagadka. Co jest nie tak z tymi znakami drogowymi? :)

3 komentarze:

 1. to już ROK? SZOK :O Jak ten czas leci.. Karolciu.. my wczoraj z R. mieliśmy swoje 2 latka.. mała rocznica.. ale..

  Pozdrawiam Cię mocno i cieszę się, że ten "koniec świata" stał się dla Ciebie początkiem świata... ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. No nareszcie jakiś wpis!!! Myślałam, że już odpuściłaś sobie bloga. Podsumowanie brzmi fantastycznie! Całuski i do zobaczenia wkrótce, mam nadzieję.

  OdpowiedzUsuń
 3. dzieki dziewczyny!
  tak, bloga kontynuuje, chce mi sie ale czasem nie moge sie zorganizowac :)

  OdpowiedzUsuń